Başkanı Tanıyalım

Ana Sayfa / Başkanı Tanıyalım

Hasan Hüseyin Aydın, 1979 yılında Konya İli Meram İlçesi’nde doğmuştur. İlkokulu Konya’da okuyan Aydın; orta ve lise öğrenimini Konya Karatay Dr. Ali Rıza Bahadır İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Yükseköğrenimine Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda ön lisans eğitimi ile başlayan Aydın, daha sonra İngiltere’de London School of Business and Finance (LSFB) Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi/Finans eğitimi almıştır.

Hasan Hüseyin Aydın, son olarak ABD York Üniversitesinde “1930 Belediye seçimleri “ konulu teziyle işletme Yüksek Lisansını (MBA) tamamlamış olup, Halen aynı üniversitenin Yönetim bölümünde Doktora (PhD) eğitimine devam etmektedir. İmaj yönetimi, duygusal zekâ, küreselleşme, e-dönüşüm ve yetkinlik bazlı performans yönetimi, kurumsal koçluk ve uygulamaları başlıklarında sertifikasyonları bulunan Hasan Hüseyin Aydın; iş hayatına yönelik kişisel gelişim, stratejik ve modern yönetim becerilerine yönelik süreklilik arz eden eğitimler de almıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Hasan Hüseyin Aydın; Tüm Türkiye genelinde birçok sektörde faaliyette olan HH Aydın Holding’in kurucusu ve aynı zamanda HH Aydın Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini başarı ile uzun yıllardan bu yana sürdürmektedir. Hasan Hüseyin Aydın; birçok sivil toplum kuruluşuna kurucu üyelik ve kurucu başkanlık yapmıştır.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu As Başkanlığı görevin de de bulunan Aydın , Balkanlara Vefa Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Hayatı Paylaşanlar Derneği Onursal Üyeliği, KONSİAD (Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği) Konya Şube Başkanı olarak sivil toplum hayatında aktif olarak görev almaktadır.. Hasan Hüseyin Aydın, iş hayatında elde ettiği bilgi, tecrübe, stratejik ve modern yönetim anlayışı kazanımlarıyla, sivil toplum kuruluşlarındaki aktif görevleri ve son dönem siyasetinde üstlendiği misyon ile doğduğu topraklara olan gönül borcunu ödemek ve geleceğin büyük Türkiye’si için ter dökmeye devam etmektedir.